Turistika

Hustá síť udržovaných turistických stezek a značených cyklotras vás provede i zajímavými místy v katastrech sousedních obcí Hamry, Dešenice, Čachrov a Prášily. Ty jsou východiskem na Poledník – nejnavštěvovanější vrchol na Šumavě. K dopravě můžete použít i vlakové spoje a vzájemně navazující tzv. Zelené autobusy.

I s kolem vás odvezou jak na blízká sedla v okolí Železné Rudy či pod Javor, tak i např. na Kvildu. Navštívit můžete i šumavské hrady, muzea Šumavy v Kašperských Horách a v Sušici s novým vyřezávaným šumavským betlémem a židovské muzeum J. Š. Adlera na Dobré Vodě a synagogu v Hartmanicích.

Za zmínku stojí i mnohé technické a církevní památky. Další cíle pro výlety najdete v sousedním Bavorsku. Za návštěvu stojí ukázkové hutě skláren, nová moderní venkovní expozice skla ve Frauenau a různá turistická lákadla pro malé i velké, např. Nationalparkzentrum Falkenstein s oborami původní zvěře Šumavy a Bavorského lesa u Ludwigsthalu či nová unikátní stezka korunami stromů v Neuschönau.

K výletu můžete využít i místní cestovní agentury – ty vám umožní poznat nejen Šumavu, ale i vzdálenější místa, Prahu, Český Krumlov, Pasov či pivovary v Plzni nebo v Českých Budějovicích nebo zorganizují výlet s programem dle vašich představ.