Adrenalin, sport a zábava

Vrcholem v této nabídce je určitě bike-park Špičák. Jedná se patrně o nejlepší freeride v Čechách, pravidelně se tu jezdí iXS European Downhill Cup.

Odvážnější si mohou zkusit lehčí i krkolomné trasy v bike parku na sjezdařském speciálu. Na kopec vás s kolem vyveze lanovka, všechno vybavení vám zapůjčí. Několikrát do roka se tu konají víkendové campy. S kolem se můžete také vyvést na začátek trasy výletu lanovkou na Pancíř nebo si tam v sezóně půjčit koloběžku.

Půjčovny koloběžek jsou i na parkovišti Kaskády a na parkovišti na Špičáckém sedle.

Lákadlem jsou i lanové a trampolinové centrum na sjezdovce Nad nádražím a tamtéž již několik let oblíbené slalomové káry pro mladé (od deseti let) i velké. Motokáry s motorem si můžete vyzkoušet na parkovišti Kaskády.

Železnorudsko z ptačí perspektivy můžete vidět při letu v tandemu z motorového paraglidu, v teplých letních dnech můžete vyzkoušet i skok na lyžích nebo snowboardu z můstku do vody na Samotách. Mnoho diváků přitahuje před Silvestrem otevřený tradiční závod Horsefeathers Iron Jam ve snowboardingu a freeskingu přímo v centru města.